یکشنبه ای که سیاه شد/مجلسی که اصولگرا نبود!

یکشنبه ای که سیاه شد

 وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی از جمله موضوعاتی بود که به ویژه پس از انتخابات ریاست جمهوری دهم با اصرار مسئولان دانشگاه آزاد توجه مردم و رسانه های کشور را به خود جلب کرد و سروصدای بسیاری هم به پا کرد . این اموال عمومی که حدودا 250 هزار میلیارد تومان تخمین زده شده بود با تصویب در مجلس حالت قانونی پیدا می کرد قانونی که به لحاظ شرعی حرام بی شبهه بود.

آقای هاشمی رئیس هیأت امنا و عبدالله جعفر علی جاسبی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد به همراه دیگر مسئولان این دانشگاه بر وقف اموال دانشگاه آزاد اصرار داشتند و حتی در شهریور سال 88  ادعا کردند که صیغه وقف دانشگاه آزاد را هم خوانده اند .

جعل نظر رهبر معظم انقلاب از سوی مسئولان دانشگاه آزاد

در همین راستا بود که مسئولین دانشگاه آزاد جهت توجیه وقف اموال دانشگاه از موافقت مقام معظم رهبری از این تصمیم خبر دادند که البته دفتر معظم له این موضوع را تکذیب کرد.

استناد هاشمی رفسنجانی به فتوای رهبر معظم انقلاب در حالی بیان می شود که ایشان هیچ نظری در مورد وقف دانشگاه آزاد اعلام نکرده اند و در پی اخبار منتشر شده مبنی بر موافقت رهبر معظم انقلاب با وقف دانشگاه آزاد ، از سوی دفتر معظم له در عضر روز 10 شهریور ماه 88 با صدور اطلاعیه ای تاکید شده بود که " موافقتی از ناحیه رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نشده است ".

با این حال افراد و محافل حامی مسئولان دانشگاه آزاد همچنان به طرح ادعا پرداختند تا جایی که در اوایل  خرداد ماه علی عباسپور رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و برادر خانم آقای جاسبی مدعی شد که "وقف دانشگاه آزاد بر اساس فتوای رهبر معظم انقلاب است".

نظر شورای عالی انقلاب فرهنگی

اما از دیگر سو اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرده بودند که وقف اموال دانشگاه آزاد غیر قانونی و خلاف شرع است. به گفته ایشان اموال دانشگاه آزاد متعلق به عموم مردم است و مسئولان دانشگاه آزاد حق وقف و تصرف آن را ندارند .

اواخر اردیبهشت ماه سال 89 ، پیش طرح وقف اموال موسسات غیر دولتی و غیر انتفاعی توسط معاون پارلمانی رئیس دانشگاه آزاد با کمک چند نماینده از جمله علی عباسپور برادر زن رئیس دانشگاه آزاد ، در صحن علنی مجلس مطرح و با رایزنی های آن ها توانست به تصویب برسد.

این طرح که در صدد بخشیدن وجهه قانونی به وقف اموال دانشگاه آزاد بود ، در روندی عجیب توانست آرای کافی برای فوریت خود را از نمایندگان کسب کند.

این مصوبه مجلس انتقاد گسترده دانشجویان و مسئولان و همچنین تعداد زیادی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی روبه رو شد . دانشجویان سراسر کشور نیز به نمانیدگان شهرهای خود که این طرح را امضا کرده بودند، اعتراض کردند. با گسترده تر شدن انتقادات به این اقدام نمایندگان مجلس و روشنگری پیرامون این طرح ، بسیاری از نمایندگان مجلس که این مصوبه را امضا کرده بودند به یکباره منتقد این مصوبه شدند و طرحی دو فوریتی ، به همراه دیگر نمایندگان منتقد ، طرحی را مطرح کردند که بر اساس آن مصوبه پیشین را بی اعتبار می کرد. هرچند روز تصویب طرح اولیه در حمایت از وقف دانشگاه آزاد " یکشنبه سیاه" لقب گرفت اما اقدام بعدی نمایندگان به نحوی جبران مافات کرد. با این حال این موضوع در ادامه مانع پافشاری مسئولان دانشگاه آزاد و چند از نمایندگان حامی آنها در مورد وقف اموال دانشگاه نشد. این افراد در اظهار نظرهای مختلف خود ، ضمن تأکید بر وقف اموال 250 هزار میلیارد تومانی دانشگاه آزاد حتی مدعی خواندن صیغه وقف اموال دانشگاه آزاد شدند .

از دیگر سو ، اعضای اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی خواستار تبعیت مسئولان دانشگاه آزاد از اساسنامه جدید این دانشگاه و قوانین مربوط به وقف شدند و تمام اظهارات دانشگاه آزاد را خلاف قانون و شرع دانستند.

وهمچنان داستان 250 هزار میلیارد تومانی دانشگاه آزاد ادامه دارد ...

_____________

جهان نیوز : اسامی همه یاران و وکلای جاسبی در مجلس  

/ 1 نظر / 57 بازدید
داوود

استفاده کردیم اصولگرایی که به حرف نیست به عمل برآید !!!