بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هفت ۷ دانشگاه آبادان در خصوص سفر جاسبی به

بسمه تعالی

تلک الدّار الآخره نجعلها للذین لایریدون علواً فی الارض و لافساداً[1]

چند روزی است که از مصوبه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در خصوص پایان دوره سی ساله دیکتاتوری آقای جاسبی بر بخش گسترده ای از دانشگاه های کشور گذشته است. مصوبه ای که امیدهای فراوانی در دل دانشجویان مظلوم این دانشگاه ایجاد کرد. دانشجویان دانشگاه آزاد امیدوار شدند که غلبه فضای اصالت پول بر دانشگاهشان خاتمه یابد. امیدوار شدند که دانشگاهشان دیگر ابزاری در دست هزارفامیل آقای هاشمی برای نیل به اهداف سیاسی خاص ایشان نباشد. امیدوار شدند از این پس مدیران و مسئولانی متعهدتر بر مسند این دانشگاه تکیه زنند. مدیرانی که وام دار جریانی خاص و تابلو دار نباشند و بتوانند مستقلانه در برابر خواسته کسانی که می خواهند دانشگاه ها را به جرثومه ای برای سیاسی کاری های خود بدل نمایند؛ «نه» بگویند. امیدوار شدند دانشگاهشان «دانش» «گاه» شود و نه پول گاه و سیاست گاه و هاشمی گاه و جاسبی گاه و … .
ولی با همه این اوصاف انگار «آیت الله» می خواهد «جاسبی» ایستاده بمیرد. علی رغم ضرب العجلی که شورای عالی انقلاب فرهنگی برای صدور حکم ریاست جدید دانشگاه آزاد توسط رئیس هیئت امنای آن دانشگاه مقرر نموده هنوز هیچ نشانه مثبتی از آقای هاشمی در این خصوص دیده نشده است. جاسبی نیز با تجاهل نسبت به حکم مذکور همین رویه را در پیش گرفته و انگار نه انگار که حکم جدیدی صادر شده باشد. دل کندن از امپراتوری دانشگاه های زنجیره ای آزاد برای آقایان باید هم دشوار باشد و دشوارتر آنکه این اتفاق قبل از انتخابات روی دهد. برای کسانی که همواره از پتانسیل دانشگاه آزاد در انتخابات سوء استفاده سیاسی می کرده اند باید هم مشکل باشد که مسند ریاست این دانشگاه را قبل از انتخابات مهم آینده به کس دیگری واگذار نمیاند. حتی اگر سی سال از ریاست انحصار گرایانه شان بر دانشگاه آزاد گذشته باشد. نه تنها از آقایان هاشمی و جاسبی در خصوص گردن نهادن به حکم شورای عالی انقلاب فرهنگی نشانه مثبتی دیده نشده بلکه برعکس، به انحاء مختلف نسبت به مصوبه قانونی این شورا دهن کجی هم نموده اند.
به عنوان نمونه آقای جاسبی در راستای لوث کردن مصوبه مذکور و ضایع کردن ریاست جدید و قانونی دانشگاه آزاد اقدام به راه اندازی سفرهای استانی و افتتاح پروژه های قبلاً افتتاح شده دانشگاه های آزاد شهرستانی نموده است و از قضا قرار است جهت افتتاح برخی از این پروژه ها به استان ما؛ خوزستان آید. فارغ از اینکه چرا ایشان اکنون به یاد سفرهای استانی افتاده است و چرا پروژه های قبلا افتتاح شده! و چرا خوزستان!! باید گفت این حرکت ایشان معنایی جز «نه» آقای هاشمی به مصوبه قانونی شورای عالی انقلاب فرهنگی ندارد که البته از دهان جاسبی صادر شده است. مگر نه اینکه امام(ره) در خصوص مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی طی دستوری فرموده بودند: «ضوابط و قواعدی را که شورای محترم عالی انقلاب فرهنگی وضع می نمایند باید ترتیب اثر داده شود» و مگر نه حضرت آقا در همین خصوص فرموده اند: «طبق قانون اساسی؛ شورای عالی انقلاب فرهنگی مر قانون است». آیا معلوم هست آقایان می خواهند تا کجا در منجلاب حب جاه غرق شوند؟! آیا وقت آن نشده که بگذارند فضای خسته دانشگاه آزاد نفسی تازه بکشد؟! آیا این رفتار، غیر از دهن کجی به قانون معنای دیگری دارد؟! هرچند این رفتار ایشان لطمه ای به قانون نمی زند و فقط وجهه قانون شکنان را خراب تر از پیش می نماید. در پاسخ به این حرکت کودکانه ما نیز هم نوا با آن امام همام(ره) خطاب به قانون شکنان می گوییم: «غلط می کنند قانون را قبول ندارند، قانون شما را قبول ندارد».
در این میان آنچه تأسف بار تر است همراهی برخی مسئولین و رؤسای منطقه شش دانشگاه آزاد با برنامه فوق الاشاره می باشد. علی الخصوص رئیس و دبیر منطقه شش که ید طولایی در تبعیت تام و تمام از سیاست های آقای جاسبی داشته اند. باید این سخن امام صادق (ع) را به ایشان یادآور شویم که: «آنکس که به ناحق در پی ریاست باشد اطاعت از او حرام است» [2]. هرچند اینان خود بهتر از هر کس می دانند که استفاده از بیت المال برای پیشبرد اهداف غیر مشروع و شخصی عده ای خاص حرام بیّن است. آری؛ وامداران قدرت و ثروت چاره ای جز خیانت به ملت ندارند.
ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های آبادان علاوه بر اعلام انزجار نسبت به تحرکات مذبوحانه اخیر آقایان هاشمی و جاسبی اعتراض شدید خود را در خصوص تمکین مسئولین استانی و شهرستانی دانشگاه های آزاد استان خوزستان اعلان داشته و از ریاست قانونی دانشگاه آزاد مجدانه خواستاریم پس از فرونشستن گرد و غبار حواشی اخیر دانشگاه مذکور مسئولینی که در وقایع اخیر دست داشته اند را معزول دارد.
در نهایت این فرمایش حضرت امام(ره) را به آقایان هاشمی، جاسبی و تمامی انصار و اعوانشان گوشزد می نماییم که: «اگر می خواهید از صحنه بیرونتان نکنند بپذیرید قانون را» [3]

والسلام علیکم و رحمت ا… و برکاته

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هفت 7دانشگاه آبادان:
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد آبادان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعت نفت آبادان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز آبادان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز اروند کنار
بسیج دانشجویی دانشگاه واحد بین المللی خلیج فارس
بسیج دانشجویی دانشکده پرستاری دولتی
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل

_________________________________________

 + پی نوشت :

[۱] قرآن کریم سوره قصص آیه ۸۳
[۲] بحار ج ۷۵ ص ۲۳۵
[۳] صحیفه نور ج ۱۴ ص ۶۰۳

/ 3 نظر / 64 بازدید
سید رضا مهدوی

جاسبی آبادان نیا ... آبادان جایی برای انصار و اعوان فتنه ندارد ...

ایذه ای

خودت خندت نمیگیره با این خبر مسخرت ؟

مترجم

با سلام باعث افتخار خواهد بود اگر با شما تبادل لینک و همکاری داشته باشم. این امر به افزایش بازدید های ما کمک خواهد کرد. موضوعات وبلاگمون هم مشابه هست. هر دو وبلاگ من تازه راه اندازی شده و بازدید کننده اش خوبه. اگه مایل هستید به من اطلاع بدید خوشحال خواهم شد. لینک: hk-management.mihanblog.com عنوان : ترجمه متون تخصصی لینک: hk-management.blogfa.com عنوان: انجام پروژه های دانشجویی و ترجمه متون دانشگاهی