" نقطه"
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      نقطه (خبری ـ تحلیلی)
عملکرد علی عباسپور در قبال دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد نویسنده: " نقطه" - دوشنبه ۱۸ مهر ۱۳٩٠

جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور در بیانیه ای که خطاب به نمایندگان مجلس صادر شد‍، نسبت به عملکرد علی عباسپور در قبال دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد واکنش نشان دادند.

به گزارش الف متن این بیانیه به شرح زیر است:

خدمت تمامی نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی
با سلام و عرض احترام؛

اظهارات نسنجیده رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی (آقای علی عباسپور تهرانی فرد) درباره مدرک دانشگاه پیام نور موجب شد، سؤالات عدیده ای در اذهان عموم، علی الخصوص جامعه بزرگ فارغ التحصیلان، دانشجویان، اساتید دانشگاه پیام نور و خانواده هایشان شکل گیرد. به نظر می رسد ایشان بدون تحقیق و بررسی سطح علمی و کیفی دانشگاه پیام نور،
این اظهار نظر تأمل برانگیزآقای عباسپور تهرانی فرد را اگر در کنار نسبت فامیلی ایشان با مدیریت غیرقانونی دانشگاه آزاد یعنی آقای عبدا... جعفر جاسبی قرار بدهیم، و ماجرای یکشنبه سیاه مجلس هشتم و تلاش ایشان برای قانونی جلوه دادن وقف دانشگاه آزاد، برخلاف نظر فقهی صریح رهبری را به یاد آوریم، این شائبه قوت می گیرد که ایشان پیام نور را رقیبی برای دانشگاه آزاد پنداشته و درصدد تضعیف آن برآمده است.
درباره وضعیت این دانشگاه اظهار نظر نموده اند.

این اظهار نظر تأمل برانگیزآقای عباسپور تهرانی فرد را اگر در کنار نسبت فامیلی ایشان با مدیریت غیرقانونی دانشگاه آزاد یعنی آقای عبدا... جعفر جاسبی قرار بدهیم، و ماجرای یکشنبه سیاه مجلس هشتم و تلاش ایشان برای قانونی جلوه دادن وقف دانشگاه آزاد، برخلاف نظر فقهی صریح رهبری را به یاد آوریم، این شائبه قوت می گیرد که ایشان پیام نور را رقیبی برای دانشگاه آزاد پنداشته و درصدد تضعیف آن برآمده است.

لازم به ذکر است که دانشگاه پیام نور از نظر علمی رتبه ۲۱ را دارد و حتی بالاتر از دانشگاه های سراسری هم چون دانشگاه الزهرا قرار گرفته است. سالانه بیشترین قبولی در مقطع ارشد و دکتری از دانشجویان این دانشگاه می باشد. دانشجویان دانشگاه پیام نور هر سال در مسابقات و جشنواره های داخلی و بین المللی موفق به کسب رتبه های برتر می شوند. این دانشگاه مأمن امن برای دانشجویان بی بضاعت است. چرا باید این اظهار نظر بدور از منطق، باعث اضطراب و نگرانی برای ما دانشجویان شود.

این دانشگاه در راستای ارتقای کیفیت با تکیه بر اصول بنیادین آموزش، اهتمام جدی داشته و تمامی اقدامات و حرکت های آن در جهت رسیدن به یک ثبات علمی است. لذا از مجلس شورای اسلامی انتظار می رود تا هر چه سریع تر نسبت به انجام وظایف ذاتی خود در مقابله با انحرافات و دفاع از منافع علمی کشور اقدامات جدی و مؤثر را به عمل آورند.

البته ما دانشجویان دانشگاه های پیام نور استان های تهران و البرز به نمایندگی از عموم دانشجویان بزرگترین دانشگاه جهان اسلام، از اقدام شجاعانه و عالمانه ۱۵۴ نماینده مجلس شورای اسلامی در حمایت از کیان دانشگاه پیام نور ، در این برهه حساس تشکر می کنیم.

در پایان ما دانشجویان دانشگاه های پیام نور استان های تهران و البرز، اظهارات غیرمنطقی و دور از انتظار آقای علی عباسپور تهرانی فرد را محکوم کرده و همچنین به عنوان قشر دانشجویان و جوانان ایرانی اسلامی به همگان اعلام می داریم که با هرگونه اعمال سلیقه براساس منافع شخصی و به دور از اهداف پیشبردی اسلامی در این نظام الهی مقابله خواهیم کرد و به همگان اثبات خواهیم نمود، که فرزندان خمینی کبیر در دفاع از انقلاب و آرمان های آن، و بیعت با ولی فقیه زمان، هرگز از پای نخواهند نشست.

جمعی از دانشجویان نخبه و فرهیخته دانشگاه های پیام نور استان های تهران و البرز

  نظرات ()
مطالب اخیر راه اندازی پایگاه خبری تحلیلی اروند آنلاین پرونده/ تحول در علوم انسانی؛ رؤیایی از یاد رفته برگرفته شده از وبلاگ سَـــبیل اعلام اسامی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در استان خوزستان بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هفت ۷ دانشگاه آبادان در خصوص سفر جاسبی به عبدالله کعبی،محمدسعید انصاری،محمدجواد سعدون‌زاده رد صلاحیت شدند تجمع دانشجویی دانشکده نفت شهید تندگویان آبادان یکشنبه ای که سیاه شد/مجلسی که اصولگرا نبود! ثبت نامی ها کاندیدای مجلس نهم در حوزه انتخابیه آبادان اردوی جهادی مجتمع جهادی خادم الشهدا احسان خسروی زمستان 1390 سند جامع کرسی های آزاداندیشی
کلمات کلیدی وبلاگ آبادان (٢۱) اردوی جهادی (۳) تشکیلات فرهنگی (۳) جریان انحرافی (٥) جریان شناسی (۸) جنبش نرم افزاری (٤) خرمشهر (٥) دانشگاه (٢٦) سیاسی (٢٥) کلام ولایت (٤)
دوستان من شبکه خبری دانشجویی ثارالله شبکه خبر دانشجو جهان نیوز سایت خبری تحلیلی فردا نیوز روزنامه کیهان هفته نامه صبح صادق هفته نامه پنجره سایت رسمی صداو سیما پایگاه اطلاعات کتب حقوق چالش های مجازی آبادانی ها دانشجویان دانشگاه آزاد آبادان دانشجویان دانشگاه نفت آبادان دانشجویان دانشگاه پیام نور آبادان اروند آنلاین ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب