" نقطه"
تماس با من
پروفایل من
آرشیو وبلاگ
      نقطه (خبری ـ تحلیلی)
احسان جان! فنا فی اللهی شدنت مبارک نویسنده: " نقطه" - یکشنبه ٢٩ آبان ۱۳٩٠

هر کس خبر فوت او را شنید گفت : خادم الشهداء به شهداء پپیوست ...

سالها در گذر و همه چیز در بند زمان و محکوم به زمانه است. تنها راه گریز از این گردش ایام جز طی طریق نیست . اینجاست که معنویات موج می زند و با گذشت زمان زنگ نمی بازد.
خوب که می اندیشم چیزی جز صفات ربوبی نمی یابم که مصداق ماورای زمان بودن باشد زیرا همه چیز فانی است بجز خداوند متعال ، و هرچه به خداوند متصل باشد نیز بحکم جاودانه است.

براستی که این مقام شهیدان راه حق و آنهایی است که عزیزترین گوهر هستی ، جان گرانمایه خویش را براه حق فدا نمودند .

احسان جان !

براستی تو نیز در این ره دشوار  قدم گذاردی و عزیز ترین اوقات جوانی ات را در با دوست گذراندی . تو از جان می گفتی و او جانانه ات می خواست . پس از  پیله ی خاک بیرون آمدی و همسان افلاکیان پر پرواز را از همسنگرانت ربودی . خوشا بحالت ... 

 

""وعده ی ما فردا صبح ـ گلزار شهدای آبادان ـ قطعه ی صالحین  

تشییع پیکر مطهر خادم الشهدا احسان خسروی ""

  نظرات ()
اتحاد مشت های پولادین نویسنده: " نقطه" - شنبه ٢۸ آبان ۱۳٩٠
مقام معظم رهبری (19 آبانماه 1390):

هر تجاوزی را با مشت پولادین ملت بزرگ ایران پاسخ خواهیم داد

" هرکس که فکر تجاوز به جمهوری اسلامی ایران، در مخیله‌اش خطور کند، باید خود را آماده دریافت سیلی‌های محکم و مشت‌های پولادین ارتش، سپاه و بسیج و در یک کلام، ملت بزرگ ایران کند.ساخت مستحکم نظام جمهوری اسلامی و اتحاد ملی و نزدیکی دل‌های آحاد ملت ایران، مهم‌ترین قدرت بازدارنده است و همه موظف هستند این ساخت استوار و مستحکم نظام را حفظ کرده و به آن استحکام بیشتری ببخشند."

تجمع دانشجویان دانشگاه های آبادان در حمایت از برنامه های هسته ای ایران

2 آذر ماه 1390  ـ

نیروگاه هسته ای بوشهر

جهت اطلاع بیشتر به دفاتر بسیج دانشجویی مراحعه فرمائید.

  نظرات ()
واکاوی ماجرای هک سایت آموزشی دانشگاه آزاد آبادان نویسنده: " نقطه" - چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳٩٠

به گزارش خبرگزاری فارس از آبادان، سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان در مورخ 19 مهرماه 1390 هک شد.
""در پی هک این سایت دانشجویان به هنگام ورود به سامانه آموزشی با جمله‌ای توهین ‌آمیز علیه یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه روبه‌رو می‌شدند . ""

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان دکتر عبدالرضا عطاش نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آبادان این موضوع را عاری از صحت خواند و اظهار داشت: "سامانه آموزشی این واحد دانشگاهی امروز به‌دلیل تعویض و تغییر فایل‌های اصلی توسط مرکز با مشکل مواجه شده است."
عبدالرضا عطاش با اشاره به اینکه تجهیزات اینترنت دانشگاه از نوع بیسیم است، افزود: "پدیده گرما و گرد و غبار از عوامل تأثیرگذار بر برقراری ارتباط دانشجویان با سامانه است."
در این حال معاون اداری و مالی دانشگاه آزاد اسلامی آبادان عادل هاشم پور با تأیید خبر هک شدن سامانه آموزشی این واحد دانشگاهی ، تصریح کرد:"سامانه آموزشی این دانشگاه امروز به‌دنبال شیطنت یک فرد داخلی با مشکل مواجه شد."

بنا به اخبار واصله یک از دانشجویان کارمزد (کاردانشجویی) با دسترسی به اسم رمز سامانه آموزشی دانشگاه اقدام به ارسال پیام در قسمت ارسال پیام های آموزشی نموده است .

دانشجوی یاد شده این پیام را بارها ارسال نموده بود که """به علت بیسوادی مسئول انفورماتیک دانشگاه آقای پ.ع این سیستم توسط گروه آفتاب هک شد ..."""

لازم به ذکر است موردی مشابه نیز در ماه های گذشته با آشکار شدن اسم رمز ورود به سیستم یکی از کارمندان آموزش و در ازای اخذ مبالغی بابت تغییر در نمرات دانشجویان صورت گرفته بود که توسط معاونت آموزش دانشگاه شناسایی شدند .

حال این سوال پیش می آید با توجه به خطر بالای کشف اسم رمز سامانه های آموزشی در دانشگاه چرا مسئولین ذیربط در استفاده از دانشجویان بعنوان کارمزد دانشجویی در معاونت آموزش دانشگاه اصرار می ورزند .

ادامه خواهد داشت ...

  نظرات ()
چرا اردوی جهادی برگزار کنیم ؟چرا هجرت؟چرا امام دعایمان می کند؟ نویسنده: " نقطه" - پنجشنبه ۱٢ آبان ۱۳٩٠

 پیام امام خمینی (ره) به ملت ایران درباره تشکیل جهاد سازندگى(26/03/1358)

و من به همه ملت، به همه اشخاص که در این روستاها و دهات به سر مى‌برند، پس از اینکه به همه‌شان دعا مى‌کنم و عرض ارادت، یک سفارش دارم. و آن اینکه توجه کنند کسانى که براى ساختن و براى سازندگى و براى جهاد سازندگى در دهات مى‌آیند، در روستاها مى‌آیند، توجه کنند که مبادا خداى نخواسته در بین آنها یک اشخاصى نباشد که بر خلاف رویّه ملت، بر خلاف اسلام، مسائلى داشته باشند.

 

مقام معظم رهبری در دیدار با جهاد گران بسیج سازندگی(31/06/1389)

 

 بسیج سازندگى و این اردوهاى هجرت را قدر بدانید. شما که خودتان محورهاى اصلى این حرکت عظیم هستید، این را قدر بدانید؛ از خداى متعال شاکر باشید. مسئولین، دیگران، مدیران و کسانى که دست‌اندرکار امور هستند، آنها هم این حرکت عظیم را قدر بدانند. سال تحصیلى، درس را خوب بخوانید، با تحقیق بخوانید، قصدِ رسیدن به قله‌هاى علمى را پیدا کنید. در دوره‌ى فراغت هم ساعات را، روز و شب را، با این حرکت زیبا و باشکوهِ خدمت به مردم غنى کنید.

 

 و چرا اردو جهادی!؟

«انّ الّذین آمنوا و الّذین هاجَروا و جاهَدوا فی سَبیلِ الله أولئک یَرجونَ رحمتَ اللهِ و اللهُ غفورٌ رحیمٌ» (بقره/218)

 آثار و برکات اردوهای جهادی چنان شگرف، ماندگار و ملموس است که شاید کمتر حرکت اجتماعی- فرهنگی را بتوان با آن مقایسه نمود. مجموعة اهداف و ثمرات مادی و معنوی که در این دوره های نسبتاً کوتاه تحقق می‌یابد، این اردوها را به نشانه ای از عمق فرهنگ دینی و انقلابی ما بدل ساخته است.


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
نقد یعنی پویایی جامعه بشری و موتور حرکت جوامع ... نویسنده: " نقطه" - شنبه ٧ آبان ۱۳٩٠

نقد را «سره از ناسره جدا کردن» و «شناختن محاسن و معایب» گفته‌اند. در اصطلاح، نقد به مفهوم داوری و قضاوت دوجانبه در مورد یک گزاره‌است.

تجزیه و تحلیل :

نقد و انتقاد موجب پویایی جامعه بشری و موتور حرکت جوامع است.البته برخی گمان می کنند که نقد قضاوتی منفی است . اما واقعیت این است که نقد به معنی وارسی و کنکاش در ویژگی ها و خواص است در نتیجه همه ی ابعاد مورد بررسی قرار می گیرد . اساسا نقد حتما سازنده است و به بیان ساده تر نقدی که مخرب است دیگر نقد نیست . 

پیشنهاد :

لذا پیشنهاد می گردد...

1- باید در زمینه ای که نقد می کنیم دارای تخصص و تجربه باشیم.

2- نقد باید معطوف به بهبود امور شود .

3- نقد باید از سر خیر خواهی باشد .

4- نقد توام با ارائه اصلاحات پیشنهادی و یا راه حل باشد .

5- نقد توام با ذکر آثارهای مفید در کنار جنبه های منفی باشد .

6- نقد خویش را نیز نقد کنیم .

7- نقد توام با استدلال و مدرک باشد .

8- نقد توام با انعطاف پذیری باشد .

9- نقد را باید روشن و واضح بیان کنیم.

10- نقد احساسی نباشد .

11- نقد آزمون پذیر و عمومی باشد .

و...

  نظرات ()
تشکیلات چیست ؟ کارتشکیلاتی یعنی چه ؟ چطور کارتشکیلاتی کنیم ... نویسنده: " نقطه" - سه‌شنبه ۳ آبان ۱۳٩٠

 مدتی است ضرورت وجود تشکیلات فرهنگی بر سر زبان هاست . اما تاکنون قرائت های گوناگونی از آن شنیده شده است . نقطه قصد دارد بهترین تعریف موجود را ارائه دهد.

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
مطالب اخیر راه اندازی پایگاه خبری تحلیلی اروند آنلاین پرونده/ تحول در علوم انسانی؛ رؤیایی از یاد رفته برگرفته شده از وبلاگ سَـــبیل اعلام اسامی نامزدهای جبهه متحد اصولگرایان در استان خوزستان بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی هفت ۷ دانشگاه آبادان در خصوص سفر جاسبی به عبدالله کعبی،محمدسعید انصاری،محمدجواد سعدون‌زاده رد صلاحیت شدند تجمع دانشجویی دانشکده نفت شهید تندگویان آبادان یکشنبه ای که سیاه شد/مجلسی که اصولگرا نبود! ثبت نامی ها کاندیدای مجلس نهم در حوزه انتخابیه آبادان اردوی جهادی مجتمع جهادی خادم الشهدا احسان خسروی زمستان 1390 سند جامع کرسی های آزاداندیشی
کلمات کلیدی وبلاگ آبادان (٢۱) اردوی جهادی (۳) تشکیلات فرهنگی (۳) جریان انحرافی (٥) جریان شناسی (۸) جنبش نرم افزاری (٤) خرمشهر (٥) دانشگاه (٢٦) سیاسی (٢٥) کلام ولایت (٤)
دوستان من شبکه خبری دانشجویی ثارالله شبکه خبر دانشجو جهان نیوز سایت خبری تحلیلی فردا نیوز روزنامه کیهان هفته نامه صبح صادق هفته نامه پنجره سایت رسمی صداو سیما پایگاه اطلاعات کتب حقوق چالش های مجازی آبادانی ها دانشجویان دانشگاه آزاد آبادان دانشجویان دانشگاه نفت آبادان دانشجویان دانشگاه پیام نور آبادان اروند آنلاین ورزش ایرانی پرتال زیگور طراح قالب